Gaszenie pozaru film

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje zatem najmodniejszy i znacznie atrakcyjny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią planują. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszelkiego co reaguje z wodą. Z zmiany proszki gaśnicze są najszersze użycie. W relacje od posiadanego składu mogą być używane do gaszenia niemal całych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich największy jest dwutlenek węgla, pomocne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki a takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale wykonywa proste zamierzenie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne działanie jak woda jest para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Pewno stanowić zużywana w sukcesach płonięcia tych samych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą polega na tym, że wodę można grać w pewnym miejscu, a parę tylko w zamkniętych mieszkaniach o pojemności nie silniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W trudniejszych pomieszczeniach działanie pary przedstawia się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów konieczna jest nie tylko znajomość środków gaśniczych dobrych do innych substancji, ale i prawdy ich użytkowania i kopania w obszar pożaru.