Znak miejsce zbiorki ewakuacji

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje użycie we wszelkich obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z prawymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których przenosi się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

http://hu.healthymode.eu/multilan-active-a-hallas-jelentos-javulasara-valo-felkeszules/Multilan Active. A hallás jelentős javulására való felkészülés

Takie oznaczenia poleca się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do pracowania z grubszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w urzędach pracy, w urzędach, w celach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, czy również w handlach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w ról strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma duże znaczenie w spraw ratowania zdrowia i zarabiania osób, które odnalazłyśmy się w okresie zagrożenia, zwiększając możliwość na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który pozwala spożywa w dobry sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono zbudowane z ciekawej folii samoprzylepnej z zastosowaniem doskonałej wartości kleju, co przynosi mu wysoką wytrzymałość i formę w trudnych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w obiekcie najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z pomieszczenia lub domu. Folia, z której wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w niebezpiecznych warunkach połączonych z wyłączeniem prądu albo także z czystym zadymieniem, które ogranicza widoczność.